Soort combinatie van GTD en The 12 Week Year, dat ik al jaren gebruik, met wat losse stukken van elders.

  • Een goede reminder voor stukken van mijn eigen routines, en meteen wat dingen, ook inhoudelijk, in de agenda gezet en genoteerd voor opvolging.
  • Voor een auteur uit de journalistiek een weinig kritische houding op het gebruik van Google en Evernote. Dat kan en moet anders. Voor Google ook prima mogelijk, bijvoorbeeld met Nextcloud. Voor Evernote veel lastiger.
  • De titel werkt niet voor mij. Grip is me te veel op control gericht. Krampachtig vastknijpen tot je knokkels er wit van uit slaan ligt op de loer. Zelf ben ik gebaat bij minder streng zijn dan het woord grip bij mij suggereert. Een woord als flow spreekt meer aan
  • Alle aangereikte adviezen zijn gericht op gecompliceerd maar lineair werk. Niet op daadwerkelijk complex (of chaotisch) werk

One reaction on “Grip door Rick Pastoor

  1. Wat een grappig idee Frank, zo’n gezamenlijke dag. Ik las GRIP afgelopen zomer. Al was het een nuttige reminder, vond ik het boekje ook op punten kansen laten liggen / mager.
    Replied to De GRIP Jaarplandag

    Morgen ga ik iets doen wat ik al jaren niet meer heb gedaan. Een plan maken voor het komende jaar. Eigenlijk heb ik nog nooit echt een jaarplan gemaakt, hooguit wat vage ideeën op een rij gezet in de trant van “het zou leuk zijn als…” maar echt een plan maken, nee.
    Tot ik dit jaar GRIP las va…

Comments are closed.

To respond on your own website, enter the URL of your response which should contain a link to this post's permalink URL. Your response will then appear (possibly after moderation) on this page. Want to update or remove your response? Update or delete your post and re-enter your post's URL again. (Find out more about Webmentions.)

Mentions